WYSZUKAJ NA BLOGU

sobota, 9 kwietnia 2016

CLEARASIL: 5 in1 oraz Rapid Action- recenzja

Clearasil: 5 in1 Cleansing Pads & Rapid Action Pads


Dziś zapraszam na recenzję dość popularnych ostatnio płatków oczyszczających CLERASIL. Dziś pod lupę wybrałam ich dwa rodzaje: 5 in 1 oraz Rapid Action. Jeśli interesuje Was moja opinia o tych produktach, to zapraszam dalej:)


5 in 1 Cleansing Pads to produkt, który ma, sugerując się po nazwie, wykonywać aż pięć zadań:
*minimalizować  błyszczenie twarzy
*odblokowywać pory
*ujednolicać koloryt
*usuwać bród i zanieczyszczenia z twarzy
*złuszczaćRapid Action Pads- podobne w wyglądzie, lecz nieco inne właściwości, wg producenta w ciągu ok. 4 h zmniejszają wielkość niedoskonałości oraz zaczerwienień. Pomagają szybko oczyścić skórę, dzięki zawartości ACCELADERM, skłądnika, który działa ze skórą, by otworzyć zablokowane pory, które powodują wypryski. 


Oba produkty dobrze oczyszczają, ale przy okazji wysuszają nam nieźle twarz, więc bez dobrego kremu nawilżającego możemy, zamiast pomóc, nieźle sobie zaszkodzić, bo skóra zacznie produkować więcej sebum, a nie o to przecież chodzi. Co więcej?

 Płatki są dość ostre w zetknięciu ze skórą twarzy, mogą podrażniać, więc jeśli macie delikatną skórę nie ryzykowałabym.
Płatki dają uczucie sterylnej czystości. Mocno napinają twarz. Po ich aplikacji widoczne jest zaczerwienienie, dają uczucie lekkiego mrowienia na twarzy, co ustaje po chwili.
W opakowaniu znajduje się 65 płatków, które są dość bogato nasączone płynem,stosujemy je rano i wieczorem, po umyciu twarzy.
Są wygodne w stosowaniu. 
Oba produkty zawierają alkohol oraz kwas salicylowy.
Uważam, że produkty są dobre, ale nie dla każdego, a już na pewno nie dla osób z dużymi zmianami trądzikowymi (z takowymi najlepiej udać się prosto do specjalisty) oraz osób ze skórą wrażliwą, podatną na podrażnienia.
Ja używam ich tylko wieczorem, razem z dobrym kremem oraz serum, z efektów, jakie widzę jestem zadowolona.

Cena regularna:£5.99/szt- często są jednak w promocji, w PL są dostępne, choć nie wiem, czy dokładnie ten rodzaj, ich cena to ok.15-20zł/szt.